X Jubileuszowy Turniej Koszykówki 3 x 3

o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy V – Krowodrza

W czwartek 17 listopada 2022 roku odbył się jubileuszowy X Turniej Koszykówki 3 x 3 o Puchar Rady Dzielnicy V Krowodrza, organizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków. Tym razem w sali gimnastycznej przy al. Kijowskiej 8, rywalizowały cztery szkoły z naszej dzielnicy.
W trzyosobowym składzie każdej reprezentacji szkoły, na boisku musiała grać przynajmniej jedna dziewczyna.
Po zaciętych meczach w formule „każdy z każdym”, ustalona została końcowa klasyfikacja:

  • I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stefana Batorego,
  • II miejsce, po dogrywce, zdobyła Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 im. Janusza Korczaka,
  • III miejsce przypadło gospodarzom Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków,
  • na IV miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała jako sędzia główny, p. Marta Starowicz multimedalistka Mistrzostw Polski, Wicemistrzyni Europy oraz wielokrotna reprezentantka Polski w koszykówce, która aktualnie jest nauczycielem wychowania fizycznego w SP nr 5.

Decyzją opiekunów drużyn tytuł MVP Turnieju otrzymał Henryk Osiecki ze Szkoły Podstawowej nr 33 a najlepszym strzelcem w konkursie rzutów za trzy punkty został Szymon Michałkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 12.

Na koniec nastąpiło wręczenie pamiątkowych pucharów i dyplomów. Dokonał tego Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy V – Krowodrza p. Edward Tarczałowicz i Paweł Maślej – Dyrektor SP nr 5. Dodatkowo nagrodą były profesjonalne piłki do koszykówki 3 x 3 przekazane każdej rywalizujących szkół. Już zapraszamy na kolejny turniej w 2023 roku!

Paweł Maślej

Dyrektor SP nr 5