Ustąp

aby zwyciężyć

Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje, że nie siła i ciężar ciała, a szybkość i zręczność są czynnikami decydującymi w działaniu. Jest dla młodzieży sportem, który najlepiej przygotowuje do życia.

Judo, czyli w wolnym tłumaczeniu łagodna droga, to olimpijska dyscyplina sportu i sztuka walki pochodząca z Japonii. 

Skład kadry trenerskiej

Miejsce:

Sala Judo, w hali sportowej SP5

Klasy:

IV - VIII

próby sprawnościowe:

Tak

Na treningi składają się ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastyczne, siłowe i techniczne. Oprócz sprawności ważnym elementem zajęć jest wzajemny szacunek i dyscyplina. W naszej szkole już od klasy pierwszej uczniowie mogą przygotowywać się do przygody z judo w ramach fakultatywnych zajęć gimnastyki ogólnousprawniającej z elementami judo. 

a tym etapie jedną z głównych metod treningowych są gry i zabawy, które dzieci bardzo lubią. Od klasy czwartej uczniowie uczestniczą w treningach, przygotowujących do udziału w rywalizacji sportowej. Tworząc tego typu klasy współpracujemy z sekcja judo TS Wisła Kraków. 

Aktualności Judo

SUKCESY NASZYCH JUDOKÓW

Ostatni weekend był dość intensywny jeśli chodzi o zawody judo. W piątek 12 kwietnia odbył się pierwszy w tym…

Testy rekrutacyjne do klas 1 i 4 na rok szkolny 2024/2025

Terminy testów rekrutacyjnych do klas 1 i 4 na rok szkolny 2024/2025 Pobierz DyscyplinaMiejsceTerminy testów do klas pierwszychTerminy testów…

Krakowska Liga Judo

Dobra postawa naszych judoków podczas Krakowskiej Ligi Judo! W piątek 8 grudnia w hali TS Wisła Kraków odbył się…

Złota Księga Sportowców

Do Złotej Księgi Sportowców może być wpisany uczeń, który na koniec roku szkolnego otrzymał co najmniej dobrą ocenę zachowania…