Strzelamy

bramki!

Gra w piłkę nożną to znakomita forma aktywności fizycznej. Nie tylko gwarantuje prawidłowy rozwój dziecka, wzmacnia mięśnie oraz poprawia koordynację ruchową, ale też uczy je współpracy w grupie i samodyscypliny.

Piłka nożna to popularna gra zespołowa. W czwartej klasie dziewczynki rozpoczynają swoją piłkarską przygodę pod okiem wykwalifikowanych trenerów z KS Prądniczanki. Zajęcia sportowe są dopasowane do poziomu umiejętności zawodniczek.

Skład kadry trenerskiej

Miejsce:

Obiekty szkolne (w większości)

Próby sprawnościowe:

Szkolenie w piłce nożnej obejmuje:

• Obszar techniczno-taktyczny: działania indywidualne, grupowe i zespołowe oparte na nauczaniu i doskonaleniu strzałów, prowadzenia piłki, zwody, gra 1 x 1, podania, przyjęcia oraz gra po trójkącie, asekuracja, krycie zawodników, odbiór, przechwyt.
  • Obszar motoryczny: skupia się na kształtowaniu cech motorycznych takich jak, koordynacja, wzorce ruchowe, siła, szybkość, wytrzymałość, szybkość reakcji, rytmizacja, orientacja przestrzenna.
  • Obszar mentalny: budowanie świadomości, koncentracja i opanowanie, samodyscyplina, budowanie pewności siebie oraz kształtowanie motywacji.
  • Obszar teoretyczny: zdobywanie wiedzy dotyczącej podstawowych zasad zachowania się przed, w trakcie i po treningu, nawadnianie i odżywianie oraz aspekt społeczny.

Aktualności Piłka Nożna

Międzyszkolny Turniej Piłkarski

18 listopada 2022 roku odbył się pierwszy halowy Międzyszkolny Turniej Piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego, którego organizatorem była…