Sportowiec roku

Sportowcem  roku 2023 została Oliwia Dziuba, uczennica kl. 8c.

Oliwia Dziuba ur. 29.04.2009 r. jest absolwentką naszej szkoły, uczennicą klasy 8c. Swoją przygodę z gimnastyką sportową zaczęła w wieku 5 lat w klubie sportowym „Korona Kraków. Od 2018 roku jest zawodniczką Towarzystwa Sportowego „Wisła Kraków. Trenuje pod okiem Małgorzaty Solarz – Kulbickiej i Mariusza Kulbickiego.  Na swoim koncie ma bardzo wiele udanych startów  w zawodach krajowych i międzynarodowych. Już w 2018 roku  zdobyła złoto w Drużynowych Mistrzostwach Polski, a w 2021 wzięła udział w pierwszym zgrupowaniu kadry narodowej juniorek i juniorek młodszych.

W 2022 r.  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyła dwa medale: srebro w wieloboju oraz brąz na poręczach asymetrycznych. Dzięki tym sukcesom została zauważona przez głównego trenera kadry. W listopadzie 2022 roku pojechała także wraz z reprezentacją Polski na pierwszy turniej międzynarodowy „Nadzieje Olimpijskie”, który odbył się w Brnie i była najmłodszą zawodniczką, której udało się to osiągnąć. Od tego czasu Oliwia regularnie jeździ na wyjazdy międzynarodowe.

Największe sukcesy w 2023 roku uczennica osiągnęła na turnieju w Budapeszcie i zdobyła; 2 miejsce w wieloboju gimnastycznym i 2 miejsce  w finale ćwiczeń na równoważni oraz w Mistrzostwach Polski w Zabrzu, gdzie wywalczyła dwa medale: srebrny i brązowy jako młodszy rocznik w klasie I. Zawodniczka najlepiej odnajduje się na poręczach asymetrycznych, jest to jej ulubiony przyrząd i poświęca mu wiele czasu.

Warto podkreślić, że Oliwia osiąga bardzo dobre wyniki nie tylko w sporcie, ale również w nauce. Przez cały okres edukacji w naszej szkole otrzymywała świadectwo z wyróżnieniem.

Gratulujemy tytułu Sportowca roku 2023 i życzymy dalszy sukcesów!

Tegorocznym sportowcem roku 2022 został Marek Kulczycki, uczeń klasy 8b.

Marek (Mati) Kulczycki, urodzony 9 października 2009 r. w Krakowie. Uczeń klasy 8b, zawodnik Krakowskiego Klubu Kajakowego, reprezentant polski na licencji Polskiego Związku Kajakowego.
Marek specjalizuje się w kajakarstwie górskim tj. w będących dyscyplinami olimpijskimi slalomie (na stałe w programie igrzysk od igrzysk w Barcelonie w 1992 roku) i extreme slalomie (pierwszy raz pojawi się na igrzyskach w Paryżu w 2024 roku), a także we freestyle-u kajakowym. Pierwsze samodzielne pociągnięcia wiosłem zaliczył mając zaledwie 6 lat. Od tamtej pory systematycznie, wytrwałym treningiem (oprócz obowiązkowych zajęć szkolnych i treningu pływackiego, trenuje 5 razy w tygodniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich KOLNA) podnosi swoje umiejętności i mimo młodego wieku, na swoim koncie ma już spore sukcesy na zawodach w kraju i za granicą.
Marek jest aktualnym Mistrzem Polski we freestylu kajakowym, Mistrzem Polski w extreme slalomie i Vicemistrzem Polski w slalomie, a to wszystko w grupie wiekowej do lat 14.
Na swoim koncie ma bardzo wiele udanych startów w zawodach krajowych i międzynarodowych, m.in. już pięciokrotnie kończył zawody Pucharu Europy w slalomie na podium – trzykrotnie na najwyższym stopniu.
Od kilku lat trenuje również i rywalizuje w stosunkowo młodym, lecz cieszącym się coraz większą popularnością w Polsce sporcie – SUP tj. Stand up paddle. Marek na paddleboardzie nie ma sobie równych w kraju. Jest zdobywcą Pucharu Polski 2020, 2021 i 2022. Trzykrotnie też wywalczył w swojej kategorii wiekowej złoto Mistrzostw Polski SUP.

Tegorocznym sportowcem roku 2021 została Maria Drobniak, uczennica klasy 7c.

Składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych. Trzymamy kciuki za wszystkich przyszłorocznych pretendentów do tytułu sportowca roku.