Sportowiec roku

Tegorocznym sportowcem roku 2022 został Marek Kulczycki, uczeń klasy 8b.

Marek (Mati) Kulczycki, urodzony 9 października 2009 r. w Krakowie. Uczeń klasy 8b, zawodnik Krakowskiego Klubu Kajakowego, reprezentant polski na licencji Polskiego Związku Kajakowego.
Marek specjalizuje się w kajakarstwie górskim tj. w będących dyscyplinami olimpijskimi slalomie (na stałe w programie igrzysk od igrzysk w Barcelonie w 1992 roku) i extreme slalomie (pierwszy raz pojawi się na igrzyskach w Paryżu w 2024 roku), a także we freestyle-u kajakowym. Pierwsze samodzielne pociągnięcia wiosłem zaliczył mając zaledwie 6 lat. Od tamtej pory systematycznie, wytrwałym treningiem (oprócz obowiązkowych zajęć szkolnych i treningu pływackiego, trenuje 5 razy w tygodniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich KOLNA) podnosi swoje umiejętności i mimo młodego wieku, na swoim koncie ma już spore sukcesy na zawodach w kraju i za granicą.
Marek jest aktualnym Mistrzem Polski we freestylu kajakowym, Mistrzem Polski w extreme slalomie i Vicemistrzem Polski w slalomie, a to wszystko w grupie wiekowej do lat 14.
Na swoim koncie ma bardzo wiele udanych startów w zawodach krajowych i międzynarodowych, m.in. już pięciokrotnie kończył zawody Pucharu Europy w slalomie na podium – trzykrotnie na najwyższym stopniu.
Od kilku lat trenuje również i rywalizuje w stosunkowo młodym, lecz cieszącym się coraz większą popularnością w Polsce sporcie – SUP tj. Stand up paddle. Marek na paddleboardzie nie ma sobie równych w kraju. Jest zdobywcą Pucharu Polski 2020, 2021 i 2022. Trzykrotnie też wywalczył w swojej kategorii wiekowej złoto Mistrzostw Polski SUP.

Tegorocznym sportowcem roku 2021 została Maria Drobniak, uczennica klasy 7c.

Składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych. Trzymamy kciuki za wszystkich przyszłorocznych pretendentów do tytułu sportowca roku.