Ostatni weekend był dość intensywny jeśli chodzi o zawody judo. W piątek 12 kwietnia odbył się pierwszy w tym roku, rzut Krakowskiej Ligi Judo. W hali TS Wisła Kraków rywalizowało w tym dniu ponad 70 zawodników z kilku krakowskich klubów. Wśród nich pojawili się także uczniowie naszej szkoły Stanisłąw Garpiel i Mikhaił Bandarenka, Wygrywając cztery walki przez ippon, Staszek zajął I miejsce w kategorii do 38 kg, natomiast po trzech zwycięstwach i jednej porażce Mikhaił także zdobył I miejsce w kategorii do 30 kg. Pierwszy turniej w 2024 roku był też okazją do podsumowania Ligi za 2023 rok. W klasyfikacji końcowej, wśród 117 zawodników nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:  3 – Zuzanna Stala, 6 – Stanisłąw Garpiel, 21 – Mikhaił Bandarenka, 68 – Konstanty Varlamov, Kolejne zmagania odbyły się z kolei w niedzielę, w Sosnowcu. 14 kwietnia odbył się tam Międzynarodowy Turniej Judo. Nasi judocy, będący zawodnikami  TS Wisła Kraków, zdobyli aż 9 medali z 16, które zdobył ten klub podczas turnieju. Oto efekt medalowy uczniów SP nr 5, po wielu zaciętych bojach i efektownych zwycięstwach w trzech kategoriach wiekowych 2009-2010, 2011-2012, 2013-2014:
ZŁOTE MEDALE: 

Sofya Bandarenka kat. 41 kg, Stanisław Garpiel kat. 37 kg, Kazimierz Bonar kat. 41 kg, Jakub Rosiek kat. 41 kg, Kiryl Holovanov kat. 73 kg
SREBRNE MEDALE: 

Marta Rosiek kat. 34 kg, Jan Znamirowski kat. 38 kg, Konstantin Bandarenka kat. 41 kg
BRĄZOWY MEDAL: 

Konstantin Varlamov kat. 31 kg

Serdecznie gratulujemy!!!

Trenerzy Paweł Maślej i Michał Znamirowski

Poprzedni

Następny