17 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły. Podczas apelu przypomniane zostały wydarzenia związane z historią szkoły oraz jej patronem: Polskimi Olimpijczykami. Zgodnie z tradycją prezentowana była wybrana dyscyplina sportu, którą w tym roku była koszykówka. W czasie akademii uczniowie klas pierwszych otrzymali z rąk dyrektora szkoły pamiątkowe dyplomy i zdjęcia przypominające o uroczystym pasowaniu i przyjęciu uczniów do społeczności szkolnej. Uroczystość Święta Szkoły była też okazją do ogłoszenia tytułu Sportowca Roku 2023. Zdobywczynią tego zaszczytnego miana została tegoroczna absolwentka naszej szkoły Oliwia Dziuba – trenująca gimnastykę sportową. W dniu Święta Szkoły uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zabawach i zajęciach plastycznych dotyczących patrona szkoły i dyscypliny przewodniej. Uczniowie klas starszych rywalizowali w Konkursie Olimpijskim.

Więcej zdjęć z tego dnia w galerii – zobacz