Samorząd Uczniowski

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że działający w naszej szkole Samorząd Uczniowski otrzymał certyfikat i tytuł Lidera Samorządu Uczniowskiego w ogólnopolskim konkursie..

Skład Samorządu Uczniowskiego:

Przewodniczący: Tomasz Targiel
Zastępca: Katarzyna Skoczek
Skarbnik: Iza Śmietana

Opiekun SU: Pani Dominika Bulwan

Inicjatywy Samorządu Uczniowskiego

Kilka wyróżnionych wydarzeń, powstałych z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego „Piątki”

Wieczór filmowy

W piątek 24 stycznia w naszej szkole odbył się Wieczór Filmowy.

Samorząd Uczniowski, który był głównym organizatorem wydarzenia postarał się, by wszyscy przybyli uczniowie dobrze się bawili. Podczas wieczoru przedstawiona została prezentacja autorstwa Andrzeja Radziszewskiego na temat historii kinematografii, a następnie w dwóch salach można było obejrzeć maraton filmowy „Klopsików” lub „Hotelu Transylwania”. Frekwencja była bardzo wysoka.

Pieniądze ze sprzedaży popcornu i napojów, które zostały zebrane podczas Wieczoru Filmowego, zostaną przeznaczone na roczną opiekę nad koalą w Australii.

Debata

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się debata uczniowska. Jej temat brzmiał: Tytoń, narkotyki, dopalacze, alkohol – jak się przed tym bronić?

Uczniowie klas siódmych i ósmych przedstawiali swój punkt widzenia dotyczący uzależniania od narkotyków, nikotyny oraz substancji psychoaktywnych. Wydarzenie to poprzedził cykl przygotowań. Na lekcjach języka polskiego została przedstawiona idea debaty, uczniowie uczyli się, jak wyrażać swoje poglądy i przemyślenia w sposób kulturalny. Na godzinach wychowawczych podejmowane były tematy używek, a pani pedagog poinformowała, gdzie znaleźć ciekawe artykuły i czasopisma, by dobrze przygotować się do debaty.

Każda klasa miała swoich przedstawicieli, były to czteroosobowe drużyny. Debata rozpoczęła się od wprowadzenia do tematu przez pedagoga szkolnego, później nastąpiła część właściwa.

Dzień nauczyciela

14 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli całemu Gronu Pedagogicznemu życzenia z okazji Święta Edukacji oraz poczęstowali wszystkich symbolicznym cukierkiem. Korzystając z okazji ogłoszono też wyniki uczniowskiego plebiscytu na ,,Naj… nauczyciela”. Oto one: