Data 15 października 2009 r. na stałe wpisała się w historię naszej szkoły. Tego dnia decyzją Rady Miasta Krakowa otrzymaliśmy imię – Polskich Olimpijczyków. To ogromny zaszczyt i powód do dumy dla uczniów,  rodziców
i nauczycieli. 15 października 2019 r. – w dziesiątą rocznicę tego wydarzenia – obchodziliśmy Święto Szkoły, które na stałe zagościło w naszym kalendarzu.

W tym roku dyscypliną przewodnią był taniec, który obok gimnastyki sportowej, pływania, judo, siatkówki, chętnie uprawiają nasi uczniowie i odnoszą w tej dziedzinie niemałe sukcesy. Publiczności zaprezentowane zostały różne rodzaje tańców, w tym min. krakowiak, tango argentyńskie, cha-cha, hip hop i street dance. Występy tancerzy bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Ważnym punktem uroczystości było przyznanie medalu „Przyjaciel Szkoły”. Tym razem kapituła wyróżniła profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Łukasza Konieczkę, artystę malarza, absolwenta naszej szkoły, który od lat angażuje się w pracę na rzecz dzieci i młodzieży.
Nagrodzono także Sportowca Roku 2018/2019. Tytuł ten otrzymała Gabriela Janeczek –  uczennica klasy 6c, która odnosi sukcesy w gimnastyce sportowej.

Zaszczyciło nas wielu znakomitych gości. Barbarę Nowak Małopolskiego Kuratora Oświaty reprezentowała wizytator Danuta Piwowarczyk. Obecni byli także: Maciej Żmuda – Przewodniczący Rady Dzielnicy V, Edward Tarczałowicz Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy V, Włodzimierz Roszczynialski –  Rektor Wyższej Szkoły Bankowości, olimpijczycy – Edward Stawiarz, Jerzy Garpiel, prezesi klubów sportowych, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej.

Wszystkim bardzo dziękujemy!
U. T.