Blisko 800 zawodniczek i zawodników z ponad 70 klubów Polski, Słowacji i Ukrainy wzięło udział w dniach 13 – 14 kwietnia 2019r., w III rzucie International Judo League w Bytomiu. Wśród startujących judoków nie zabrakło także uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie, reprezentujących na co dzień barwy sekcji judo TS Wisły Kraków.
Najlepiej spośród naszych zawodników zaprezentowała się uczennica IV klasy – DARIA MUROŃ, która wywalczyła złoty medal wadze do 46 kg.

Oprócz Darii w turnieju tym startowali także inni zawodnicy „Białej Gwiazdy”, a na co dzień uczniowie SP nr 5.

Po bardzo zaciętych i pasjonujących pojedynkach odpadli w eliminacjach swoich kategorii wagowych nie zdobywając niestety medali; Bruno Baścik, Alan Wilkosz, Jakub Śmietana, Filip Gorzkowski, Samuel Mulka, Maja Samek, Krystian Sumara, Szymon Litewka, Daniel Wójcik, Tomasz Kołakowski, Ewa Kaszuba i Olaf Kaszuba.

Wszyscy oni na drugi dzień po zakończonej rywalizacji uczestniczyli jeszcze we wspólnym treningu, oraz randorii prowadzonym przez „Mistrza” – Pana Krzysztofa Wiłkomirskiego (brązowego medalistę Mistrzostw Świata, olimpijczyka, oraz wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski). Nasi szkolni judocy z wielką uwagą i skupieniem ćwiczyli naśladując „Mistrza”, aby następnie wykorzystać wytrenowane elementy judo w walce, rywalizując w ramach randorii z bardzo liczną grupą zawodników klubów z całej Polski, biorących udział w tym wydarzeniu. Tego typu wspólne treningi i campy na pewno w przyszłości zaprocentują jeszcze większą zdobyczą medalową naszych młodych judoków.

Gratulujemy!!!

TRENERZY:
Dariusz Tylek
Anna Augustyn–Mitkowska
Paweł Maślej