Marzenia są pożywieniem dla ludzkiego ducha. To one rozwijają naszą wyobraźnię, motywują do działania, prowadzą nas na ścieżce rozwoju i pomagają w osiągania celów, dlatego też warto świętować Dzień Marzyciela, który przypada  8 września. Dzień ten został stworzony, aby celebrować marzenia, inspirować do działania i przypominać ludziom o sile wyobraźni. Marzenia pozwalają nam spojrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Wiele z wielkich wynalazków, odkryć naukowych, dzieł sztuki i osiągnięć ludzkości wywodzi się z marzeń jednostek. Gdy ludzie marzą i realizują te marzenia, świat staje się lepszym miejscem. Świetliczaki chętnie opowiadały o swoich marzeniach i pragnieniach. Obejrzały filmy edukacyjne na ten temat, wysłuchały też wiersza “Dyzio Marzyciel” i różnych piosenek o marzeniach. Wyjaśniły, kim  jest “marzyciel” i jak pokonać drogę od marzeń do ich realizacji. Następnie wykonały plakat, który można zobaczyć na gazetce obok świetlicy. Spełniajmy nasze marzenia!!!