Świetliczaki lubią spędzać czas w Internecie. Wspólne granie w sieci, oglądanie bajek lub filmów to najczęstsze sposoby korzystania z tego medium. Podczas zajęć wychowawczych w świetlicy zastanawialiśmy się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Świetliczaki obejrzały filmy edukacyjne poświęcone tej tematyce i dowiedziały się, że bezpieczeństwo w sieci polega na przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, takich jak: sprawdzanie certyfikatu strony, unikanie szkodliwych reklam czy aktualizacja oprogramowania.

Wspólnie zapisaliśmy najważniejsze zasady bezpieczeństwa w Internecie:

  1. Korzystaj z mocnych haseł
  2. Korzystaj tylko z zaufanych sieci
  3. Używaj kluczy sprzętowych
  4. Stosuj oprogramowanie antywirusowe
  5. Nie otwieraj podejrzanych maili
  6. Aktualizuj przeglądarkę i system operacyjny
  7. Odwiedzaj jedynie bezpieczne strony
  8. Nie działaj pod wpływem emocji
  9. Nie klikaj w wyskakujące ekrany i podejrzane reklamy
  10. Nie podawaj swoich danych osobowych.

Następnie Świetliczaki wykonały plakat, który można zobaczyć na gazetce świetlicowej.