Czytanie książek daje wiele korzyści. Relaksują, poszerzają wiedzę, dają poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu. Czytanie rozwija umiejętność krytycznego myślenia, która jest kluczowa, jeśli chodzi o podejmowanie ważnych i codziennych decyzji. Czytanie poprawia słownictwo i znajomość języka, korzystnie wpływa na inteligencję,  może zwiększyć wydolność mózgu,  pomaga w walce z chorobą Alzheimerem, pomaga się zrelaksować, zasnąć, uczy cierpliwości i myślenia.

Świetliczaki chętnie opowiadały, dlaczego lubią czytać książki oraz jakie korzyści płyną z ich czytania. Następnie namalowały okładki ulubionych lektur i zrobiły zakładki do książek. Obejrzały też filmy edukacyjne o korzyściach, które daje nam czytanie książek. Powstał też ciekawy plakat zachęcający wszystkich do czytania.