23 PAŹDZIERNIKA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ROWERU

To ulubione święto wszystkich miłośników jazdy na rowerze. Rower jest nie tylko najbardziej ekologicznym środkiem transportu, ale dodatkowo uprawianie tego sportu przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Do wprawienia pojazdu w ruch nie potrzeba niczego więcej niż siła własnych mięśni. Ten sposób przemieszczania się nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Podczas naszych zajęć Świetliczaki poznały różne typy rowerów, omówiliśmy ich wyposażenie a także warunki bezpiecznej jazdy. Dzieci wymieniły, jakie korzyści dla zdrowia przynosi jazda na rowerze, a później uzupełniły swoją wiedzę, oglądając filmy edukacyjne. Okazało się, że większość świetliczaków to zapaleni miłośnicy jazdy rowerowej. Dzieciaki opowiadały o swoich przygodach z wypraw rowerowych, następnie stworzyliśmy plakat zachęcający do korzystania z tego środka transportu.