UWAGA! TRWA REKRUTACJA DO KLASY GIMNASTYCZNEJ!

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków oraz Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków prowadzą rekrutację do pierwszej klasy szkoły podstawowej – Klasy Mistrzostwa Sportowego o profilu gimnastyka sportowa.

Zapraszamy dziewczęta w wieku 6-7 lat, które lubią sport i wysiłek fizyczny, chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać się ruchowo. Program klasy przez pierwsze trzy lata szkoły podstawowej dostosowany jest do możliwości fizycznych dziecka, tak aby w pełni wykorzystać jego potencjał i umożliwić osiągnięcie jak najlepszych rezultatów sportowych.

Treningi gimnastyczne odbywają się na bardzo dobrze wyposażonej sali gimnastycznej TS Wisła Kraków przy ul. Reymonta 22. Dzieci trenują codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 11:00, a już od 7:15 trenerzy pełnią dyżury na sali gimnastycznej w celu sprawowania opieki nad dziećmi oczekującymi na trening.

Treningi prowadzone są przez dwóch doświadczonych trenerów, których wychowanki są wielokrotnymi medalistkami Mistrzostw Polski, uczestniczkami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata!

Szkoła Podstawowa nr 5 zapewnia bardzo dobrą opiekę i wysoką jakość kształcenia. Po treningu trenerzy odprowadzają dzieci do szkoły, w której od 11:30 do 15:30 odbywają się lekcje szkolne, zgodnie z aktualną podstawą programową. Przyszłym gimnastyczkom oferujemy możliwość nauki
w niewielkich klasach 13-14 osobowych, co zapewnia indywidualne podejście do ucznia i pozwala na poświęcenie każdemu uczniowi dużej ilości czasu i uwagi. Dzieci mogą korzystać ze szkolnej świetlicy.

W ramach klasy sportowej dzieci biorą udział w zawodach gimnastycznych i wyjazdach, w tym
w obozach letnich i zimowych. Obozy również mają charakter sportowy, uczą dzieci samodzielności oraz przynoszą radość z przebywania i zabawy z rówieśnikami. Ponadto sekcja gimnastyczna organizuje liczne imprezy sportowe, wśród których szczególnym zainteresowaniem cieszą się Zawody Mikołajkowe. Impreza ta, organizowana od 2007 r. przerodziła się przestrzeni lat w wielkie święto gimnastyczne, połączone ze wspaniałą rodzinną zabawą.

Rekrutacja do klasy gimnastycznej, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną odbywa się w tym roku w sposób niestandardowy, dlatego też prosimy o kontakt telefoniczny z trenerem koordynatorem sekcji gimnastycznej Małgorzatą Solarz-Kulbicką, numer telefonu: 606-706-761.

Zapraszamy.