„Nie obudziłeś się, by być zwyczajnym”– ten wyjątkowy cytat, który bliski jest naszej polskiej tenisistce Idze Świątek, stał się w tym roku myślą przewodnią najważniejszej dla naszej społeczności szkolnej uroczystości. Święto Szkoły, które upamiętnia rocznicę nadania jej imienia Polskich Olimpijczyków, obchodzone jest przez nas od 13 lat. W tym roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 odbyło się ono 17 października.

Jak co roku na uroczystość zaproszeni zostali goście honorowi, wśród których znaleźli się m.in.: Radny Miasta Krakowa, Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy V, Prezes Małopolskiej Rady Olimpijskiej, Honorowy Prezes TS Wisła, Prezes WKS „Wawel”, Dyrektor KS Bronowianka, Dziennikarz wiadomości lokalnych Rady Dzielnicy V, Przewodniczący Rady Rodziców SP nr 5, Prezes Klubu Sportowego TK oraz zasłużeni sportowcy, pośród których nie zabrakło również absolwentów naszej szkoły.

Oficjalną część uroczystości uświetniło wręczenie przez dyrektora szkoły- pana Pawła Maśleja okolicznościowych medali. Medal Przyjaciela Szkoły otrzymał Pan Grzegorz Stawowy, natomiast tytuł Sportowca Roku 2022/2023 został przyznany uczniowi klasy 8b Markowi Kulczyckiemu. Tytuł i statuetka przyznana została za wybitne osiągnięcia sportowe i bardzo dobre wyniki w nauce.

Po wręczeniu odznaczeń uczniowie i goście zapoznali się z prezentacją multimedialną przygotowaną na temat tenisa ziemnego- przewodniej dyscypliny sportowej wybranej na ten rok. Prezentacja przygotowana została pod kierownictwem Pana Piotra Muszyńskiego i Pani Pauliny Urygi. Następnie odbyły się pokazy tenisowe, które jak co roku, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Cały czas działała także szkolna kawiarenka, gdzie można było brać udział w degustacji słodkości przygotowanych przez uczniów.

Niezwykle ważnym wydarzeniem była również rywalizacja międzyszkolna o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Klasy pierwsze odbyły zajęcia z wychowawcą, które dotyczyły Patrona naszej szkoły. Klasy II-III, IV-VI wzięły udział w Szkolnych Igrzyskach, natomiast klasy VII-VIII brały udział w Zawodach Pływackich. Tegoroczną dyscypliną sportową była piłka wodna. Przedstawiciele klas brali również udział w konkursie: olimpijskim, plastyczno-sportowym oraz prozdrowotnym. Uroczyste wręczenie pucharów z rąk dyrektora Pawła Maśleja odbyło się na zakończenie Święta Szkoły. Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły zdobyła klasa VI a.

Święto Szkoły jest wyjątkowym dniem w roku, kiedy to wszyscy jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że jesteśmy jedną wielką drużyną, która razem może pokonać wszelkie trudności i podołać każdemu wyzwaniu. I chociaż nagrodę wygrać może tylko najlepszy, nikt nie odbierze nam najpiękniejszych wspomnień, które zdobywamy razem każdego dnia, tworząc wspólnie naszą szkolną rzeczywistość.

Zapraszamy do galerii zdjęć