„Tym, co dawno przeminęli, hołd składają, ci co przyszli”


30 kwietnia w naszej szkole upamiętniliśmy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy 6c i 5a pod opieką p. Joanny Dziadosz. Spotkanie uświetnił występ szkolnego chóru pod kierownictwem p. Katarzyny Jaworskiej -Wilk,
który zaprezentował pieśni ważne dla Polaków walczących o niepodległość naszej Ojczyzny:  „ Witaj, majowa jutrzenko”, „ Pieśń Konfederatów Barskich” i „Rotę”. Podczas uroczystości nie zabrakło odwołań do bliższych nam czasów – przypomnieliśmy, że 1 maja to Święto Pracy, 2 maja jest Dniem Flagi RP oraz Dniem Polonii i Polaków za Granicą. Spotkanie zakończyło odśpiewanie „ Ody do radości  i zachęta do cieszenia się wolną Polską.

Wiecej zdjęć w galerii: http://sp5.krakow.pl/galeria/