W poniedziałek 12 grudnia 2022r. zostały rozegrane Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie.

W turnieju wzięli udział zawodnicy ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12, Szkoły Podstawowej nr 36, Akademii Inteligentnej oraz z naszej szkoły.

Turniej rozegrano w trzech grupach: klasy pierwsze, drugie i trzecie. Tempo gry 5 minut na partię dla zawodnika na dystansie 5 rund systemem szwajcarskim. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Marcin Janiszewski z Akademii Inteligentnej.

Turniej miał charakter edukacyjno-sportowo–rekreacyjny. Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci.

Zwycięzcą szachowych mistrzostw została drużyna ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymali medale. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!