Od 24.04. do 29.04.2023 r. dzieci uczęszczające do świetlicy brały udział w cyklu zajęć pt. ”Majowe Święta Narodowe”. W programie znalazły się: pogadanki, krzyżówki, wykonywanie różnymi technikami symboli narodowych oraz śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. 28.04.2023 grupa świetliczaków uczestniczyła w apelu z okazji Święta Narodowego 3 Maja, przygotowanego przez uczniów starszych klas. Wszystkie prace plastyczne stanowią dekoracje korytarza.

W świetlicy odbył się także quiz patriotyczny. Wzięły w nim udział dzieci z klas I-III. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Wiedzy Patriotycznej otrzymał Tymon Galganek (2a). Drugie miejsce zdobył Andrii Chebaniuk (2d), a trzecie miejsca wywalczyły: Maya Caruso (2d) i Julia Hardek (2a).
Wszystkim serdecznie gratulujemy dużej wiedzy patriotycznej.