Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy,

zapisy do największej ogólnopolskiej akcji darmowych warsztatów z programowania – Koduj z Gigantami – ruszyły. Warsztaty skierowane są do uczniów w wieku 7-18 lat i mają one na celu stworzenie nowych perspektyw do rozwoju poprzez naukę programowania, niezależnie od miejsca zamieszkania czy sytuacji finansowej. Zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji.

W 14. edycji Koduj z Gigantami, tym razem pod hasłem Poszukiwacze Kodu, skupimy się nad rozwijaniem interdyscyplinarnych umiejętności dzieci, poprzez wzbudzanie w nich pasji odkrywania i eksploracji. Na bezpłatnych zajęciach uczestnicy mogą poznać takie środowiska jak Scratch, Minecraft Education czy Python i inne, przez co mogą stanowić idealne uzupełnienie, a nawet rozszerzenie, wiedzy pozyskiwanej w ramach regularnych zajęć szkolnych.

Zajęcia odbywają się zarówno stacjonarnie (w ponad 100 miastach) jak i online i potrwają od 20 stycznia do 3 marca. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 18 rok życia, niezależnie od umiejętności, do wspólnej eksploracji i nauki programowania za darmo. Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zapisać się na stronie:  
Link do zapisów
Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, która już od ponad 8 lat kształci dzieci i młodzież w zakresie programowania i nowoczesnych technologii. Szkoła jest również globalnym partnerem programu Microsoft dla Edukacji.
Patroni honorowi akcji: