VIII Krowoderskie Igrzyska Przedszkolaka

30 maja 2023 roku do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5
im. Polskich Olimpijczyków przy al. Kijowskiej 8 zawitali bardzo mili goście. Były to dzieci
z krowoderskich przedszkoli. Już po raz ósmy, przy wsparciu Rady i Zarządu Dzielnicy V odbyły się Igrzyska Przedszkolaka. Do rywalizacji w tym roku przystąpiły:

• Niepubliczne Przedszkole „Iskierka”,
  • Samorządowe Przedszkole nr 119,
  • Samorządowe Przedszkole nr 13,
  • Samorządowe Przedszkole nr 43.

Wszystkich uczestników powitał Dyrektor Szkoły p. Paweł Maślej oraz p. Maciej Żmuda Przewodniczący Zarządu Dzielnicy V. Wszystkie dzieci wzięły udział w sportowych zabawach zorganizowanych przez trenerów gimnastyki. Następnie dziesięcioosobowe drużyny wzięły udział w rywalizacji sportowej. Mali zawodnicy dali z siebie wszystko,
a kibicujący im koledzy i koleżanki wykazali się umiejętnością wspaniałego dopingowania. Po wielu wyścigach i konkurencjach doszło do podsumowania wyników. W 2023 roku najlepsze okazało się Przedszkole Iskierka, które zdobyło I miejsce, na II miejscu znalazło  się Przedszkole nr 13, a brązowe medale zawisły na szyjach dzieci z Przedszkola nr 119. Serdecznie gratulujemy!!!

W trakcie trwania imprezy wybieraliśmy także najlepiej kibicujące przedszkole. W tej klasyfikacji najlepsze okazały się dzieci z Przedszkola nr 13 i Przedszkola nr 43 (ex aequo). Piękne nagrody dla najlepszych drużyn, dla najlepiej kibicujących dzieci oraz upominki dla wszystkich zostały ufundowane przez Radę Dzielnicy V.  Na koniec przedszkolaki obejrzały pokazy gimnastyczne zaprezentowane przez uczennice naszej szkoły. Tego dnia na naszym boisku było wyjątkowo radośnie i kolorowo. Już dziś zapraszamy na IX edycję Igrzysk Przedszkolaka, w 2024 roku J.