4.12.2021 roku na basenie przy Naszej Szkole odbyły się I Mikołajki Pływackie Olimpijczyk. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Olimpijczyk, przy współpracy SP nr 5, która udostępniła obiekt. Do zawodów zgłosiło się 328 pływaków z 18 klubów, stowarzyszeń (Olimpijczyka reprezentowało 176 młodych zawodników, uczniów SP 5).
Ważnym akcentem był udział zawodników z niepełnosprawnościami. Liczną reprezentację wystawiło Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Tęcza, oraz takie podmioty jak: 4MK Kraków, Sprawni Razem, VeloActiv K-ów.
Mamy nadzieję, że współpraca z tymi klubami będzie się systematycznie rozwijać. Zawody okazały się sukcesem, nie tylko z uwagi na liczbę startujących, ale też dzięki sponsorom (firmie Airdog – oczyszczacze powietrza, oraz anonimowemu darczyńcy) udało się przeprowadzić profesjonalną transmisję, co z uwagi na reżim sanitarny było niezwykle oczekiwane.
Cenne nagrody zwycięzcy mieli zaszczyt odbierać z rąk Gości zawodów: Przewodniczącego Rady Dzielnicy V Macieja Żmudy, Zastępcy Rady Edwarda Tarczałowicza, Dyrektora SP 5 Pawła Maśleja, oraz Prezesa Olimpijczyka Tomasza Skowrona.
W rankingu medalowym zwyciężył Olimpijczyk – 77 medali, 14 złotych; przed Sport Wise Kraków – 15 medali, 3 złote i Kmitą Zabierzów – 12 medali, 3 złote. Najcenniejsze trofeum, okazały Puchar Przechodni wywalczyła sztafeta Plutecki Family, wyprzedzając drużynę Olimpijczyka.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
Pełne wyniki z zawodów dostępne są na stronie livetiming.pl oraz swimart.pl

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/3SYSujvEx68CgNVRA