Jesień to czas zbierania owoców i warzyw, a także przygotowywania z nich przetworów na zimę. 20 października 2023 obchodziliśmy w naszej szkole dzień warzyw i owoców, który miał na celu promowanie wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej zdrowego odżywiania. Wspólną zabawę rozpoczęły dzieci z klas pierwszych, które wystąpiły w przebraniach warzyw i owoców. W rytm muzyki przeszły one pośród nas, a następnie opowiedziały o swoich przebraniach. Klasy drugie i trzecie zaprezentowały piosenki, wiersze, inscenizacje, zagadki o warzywach i owocach, a nawet tańce, które wszyscy z zachwytem podziwialiśmy. Na pewno zapamiętamy ten dzień jako niezwykle barwny i radosny. Bawiliśmy się doskonale, a do tego uzyskaliśmy wiele interesujących informacji na temat warzywa i owoców. Kto wie, może od teraz częściej będą gościły na naszych talerzach?

Zdjęcia w galerii – zobacz