20 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

Światowy Dzień Owoców i Warzyw jest obchodzony każdego roku w trzeci piątek października. Jego celem jest zwiększenie świadomości znaczenia owoców i warzyw w prawidłowej diecie. Są niezbędne dla zdrowia, ponieważ dostarczają organizmowi witamin, błonnika pokarmowego oraz niektórych składników mineralnych. To najbogatsze źródło witaminy C, dobre źródło karotenu (prowitaminy A), kilku witamin z grupy B, polifenoli oraz potasu.

Świetliczaki opowiadały, jakie owoce i warzywa lubią jeść i dlaczego, wymieniały też korzyści płynące z ich jedzenia. Następnie obejrzały filmy edukacyjne o roli owoców i warzyw w diecie, wzięły udział w quizach ich dotyczących. Wykonały kolorowe owocowo- warzywne prace. Uczyły się także i śpiewały piosenki o owocach i warzywach.