Dzień Pingwina to święto ustanowione z powodu pewnego ciekawego odkrycia. Naukowcy zaobserwowali, że przez 7 lat z rzędu kolonia pingwinów Adeli po spędzeniu miesięcy na morzu, wracała na Antarktydę do swoich terenów lęgowych – za każdym razem 25 kwietnia. Tego dnia naukowcy czekają więc na te sympatyczne zwierzaki.

Te czarno-białe nieloty swoim eleganckim wyglądem i specyficznym chodem zaskarbiły sobie miłość ludzi. Świetliczaki także bardzo lubią pingwiny i chętnie przyłączyły się do uczczenia ich święta. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie tych ptaków, jakie mają zwyczaje, co lubią jeść, gdzie mieszkają. Obejrzały filmy edukacyjne i rozwiązywały krzyżówki dotyczące pingwinów. Następnie wykonały w grupach piękne plakaty, które zdobią naszą świetlicę. Gratulujemy dzieciom z klasy: 1b, 2b i 3b ciekawych pomysłów, wyobraźni i twórczej pracy.