Święto dnia  emotikona obchodzimy 19 września, na cześć upamiętnienia wysłania pierwszy raz emotki :-). Stało się to 19 września 1982 r. Emotikon 🙂 wysłał po raz pierwszy profesor Scott Fahlman z Carnegie Mellon University. 

Emotikony to sposób użycia znaków, które znajdziemy na klawiaturze komputerów i telefonów, które odwrócone o 90 stopni przypominają ludzką twarz, z charakterystycznymi elementami dla jej mimiki, wyrażając przez to emocje. Obecnie większość emotikon zamieniana jest po wpisaniu ich na klawiaturze na graficzne odpowiedniki, które nazywane są emoji. 

Świetliczaki obejrzały film o powstaniu emotikona. Później wymyśliły i narysowały własne ciekawe emotki, które możemy zobaczyć na wystawie świetlicowej.

DZIEŃ EMOTIKONA – 19 wrzesień 

Święto dnia  emotikona obchodzimy 19 września, na cześć upamiętnienia wysłania pierwszy raz emotki :-). Stało się to 19 września 1982 r. Emotikon 🙂 wysłał po raz pierwszy profesor Scott Fahlman z Carnegie Mellon University. 

Emotikony to sposób użycia znaków, które znajdziemy na klawiaturze komputerów i telefonów, które odwrócone o 90 stopni przypominają ludzką twarz, z charakterystycznymi elementami dla jej mimiki, wyrażając przez to emocje. Obecnie większość emotikon zamieniana jest po wpisaniu ich na klawiaturze na graficzne odpowiedniki, które nazywane są emoji. 

Świetliczaki obejrzały film o powstaniu emotikona. Później wymyśliły i narysowały własne ciekawe emotki, które możemy zobaczyć na wystawie świetlicowej.