23 października 2022 roku w Sali Fontany Pałacu Krzysztofory odbyła się III Aukcja Charytatywna Dzieci tworzą dla dzieci na rzecz podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Aukcja po raz kolejny zakończyła się ogromnym sukcesem. Podczas spotkania zebrano 8190 zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom z Małopolskiego Hospicjum.

Podczas aukcji zlicytowano 83 prace – fotograficzne i malarskie wykonane przez uczniów małopolskich szkół oraz dary od zaprzyjaźnionych instytucji i osób prywatnych. Były to: obraz Impresja Krakowska podarowany  przez Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, cenne i piękne wydawnictwa podarowane przez Rektora i Dziekana Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki
w Krakowie, obraz Jana Kantego Pawluśkiewicza przekazany przez galerię p. Marcina Heretyka, obrazy Krakowa podarowane przez Pracownię oprawy obrazów Volumin.

Licytację  w sposób profesjonalny, dynamiczny i niezwykle barwny  poprowadził artysta malarz,
prof. Łukasz Konieczko z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a pomagali mu młodzi wolontariusze, absolwenci naszej szkoły.

Emocje licytacyjne wyciszył piękny recital krakowskiej wokalistki i pieśniarki Jagi Wrońskiej, której towarzyszyła córka Marysia Madej. Wiele wzruszeń dostarczyli laureaci konkursu Mój Kraków
– Zofia Żółtko (młoda poetka) i Wojtek Wojtasik prezentując aukcyjnym gościom wiersze własne
i  krakowskich poetów.  

      Wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie Aukcji Charytatywnej 
                                               Dzieci tworzą dla dzieci                                                                               
        i wsparli podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie           
                                          z całego serca DZIĘKUJEMY !!!  

                                                                                                         Jolanta Błasiak