„Akademia mieści się w samym końcu ulicy Czekoladowej i zajmuje duży trzypiętrowy gmach, zbudowany z kolorowych cegiełek. Na trzecim piętrze przechowywane są tajemnicze i nikomu nieznane sekrety pana Kleksa. Nikt nie ma prawa tam wchodzić, a gdyby nawet komuś zachciało się wejść, nie miałby którędy, bo schody doprowadzone są tylko do drugiego piętra i sam pan Kleks dostaje się do swoich sekretów przez komin”.  – „Akademia pana Kleksa” J. Brzechwa

Literatura inspiruje. Udowodniła to klasa 4c, która podczas omawiania powieści Jana Brzechwy wzięła udział w projekcie z języka polskiego. Zadaniem uczniów było przygotowanie makiety Akademii pana Kleksa. Wykonane w domu prace wszyscy przynieśli ze sobą na lekcję, gdzie pod opieką pana Kacpra Szewczyka zaprezentowali je reszcie klasy.

Biorąc udział w projekcie, uczniowie kreatywnie pracowali z lekturą Jana Brzechwy. Przygotowanie makiet Akademii ułatwiło im zapamiętanie świata przedstawionego przez pisarza. Teraz już każdy uczeń klasy 4c wie doskonale, że na parterze szkoły, do której mogli chodzić wyłącznie chłopcy o imieniu na literę „A”, mieściły się sale lekcyjne, a na pierwszym piętrze były sypialnie uczniów i wspólna jadalnia.

Prezentacja projektów w klasie nastąpiła 6 października, a później wszystkie prace trafiły na wystawę makiet, która znajduje się na II piętrze szkoły.