TROPIMY PRZYRODĘ
Uczennice klasy 1 C zakończyły trwający cały rok szkolny projekt edukacyjny „Tajemnice krakowskiego ZOO i Lasu Wolskiego”, którego organizatorem był Ogród Zoologiczny w Krakowie.
Podczas zajęć stacjonarnych dziewczynki poznały mieszkańców zwierzyńca oraz ich sposoby na przystosowanie się do życia w różnych środowiskach. Dowiedziały się, że głównym celem ogrodów zoologicznych
jest ochrona zagrożonych gatunków.
Podczas zajęć terenowych z leśnikiem poznały najpiękniejsze uroczyska Lasu Wolskiego i jego ekosystemy.
Na zakończenie projektu dzieci wzięły udział w konkursie sprawdzającym nabytą wiedzę przyrodniczą.
Projekt zakończyła uroczystość rozdania nagród. Była ona wyjątkowa, ponieważ odbyła się przy ognisku na Polanie Wobra.
Udział uczennic kl. 1 C w projekcie był bezcenny. Dzieci miały bezpośredni kontakt z naturą, ćwiczyły spostrzegawczość i uważność, dowiedziały się,
jak mądrze pomagać zwierzętom.
Zwyciężczynie konkursu przyrodniczego:
1 m. Anna Bełtowska
2 m. Zuzanna Wrzosek
3 m. Emilia Szustak