FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU MÓJ KRAKÓW

Mój Kraków

Dnia 5 lutego 2021 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie dwóch konkursów: XVII Szkolnego Konkursu Pięknego Słowa Mój Kraków, edycja literacka „Sport- moja pasja, miłość, życie…” oraz XVIII konkursu Mój Kraków, edycja malarska „Ja i Mój Kraków w kwarantannie”.

Jury w składzie: prof. Łukasz Konieczko (ASP Kraków), Jolanta Mikusińska –Strączek, Karolina Drygała (nauczycielki plastyki w SP 5)  doceniło i uhonorowało prace malarskie następujących uczniów: Małgorzaty Wójcik, Marii Kłapyty, Gabrieli Szostak, Izabelli Malinowskiej, Zuzanny Calikowskiej (kat. kl. I-III), Julii Stasiewicz, Gabrieli Maślej, Sofii Bandarenka, Pawła Ziobrzyńskiego (kat. kl. IV – VI) oraz Julii Turoń (kat. kl. VII –VIII).

Pomimo pandemii wszyscy uczestnicy konkursu – uczniowie klas I – VIII odebrali dyplomy
i nagrody. Wręczali je Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy V Krowodrza  p. Edward Tarczałowicz oraz Dyrektor SP nr 5 p. Paweł Maślej. Obaj panowie skierowali do konkursowiczów słowa uznania za zaangażowanie i podjęcie dodatkowej pracy w tak trudnym dla uczniów czasie. Zgromadzeni,
w ograniczonej liczbie, przedstawiciele społeczności szkolnej i zaproszeni rodzice (obserwujący wydarzenie zza przeszkolonych drzwi) nagrodzili uczestników konkursu gromkimi brawami.

Piękne prace konkursowe można teraz oglądać na wystawie w szkolnym korytarzu. Cele konkursu, którymi było rozbudzanie zainteresowania rodzinnym miastem, doskonalenie umiejętności wypowiadania się przez literaturę i sztukę oraz rozwijanie wyobraźni i twórczej ekspresji został osiągnięty.

Mam nadzieję, że otrzymane w nagrodę pióra, pędzle i sztalugi zachęcą naszych zdolnych uczniów do kontynuowania swoich pasji i rozwijania talentów.

Jolanta Błasiak        
                                                                                                                    nauczycielka SP nr 5

Może Ci się również spodoba