DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 LISTOPADA – DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! Jest to okazja, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów,  zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier. , Zwracają uwagę na to, co jest naprawdę ważne w życiu i pokazują, jak wygląda walka dobra ze złem. W świetlicy świętowanie trwało kilka dni. Nasze świetliczki chętnie wzięły udział w zabawach, rebusach i quizie dotyczącym wiedzy na temat bajkowych postaci. Wszyscy dobrze się bawili i okazało się, że wszystkie dzieci doskonale sobie radzą nawet z trudnymi pytaniami. Mistrzynią wiedzy w bajkowym quizie została Małgosia Leśniowska z kl.3a. Mistrzami wiedzy bajkowej zostali: Hugo Błąkała z kl.1a i Janek Znamirowski z kl.3c. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nasze świetliczaki wykonały też portrety swoich ulubionych postaci bajkowych. Ten dzień jest także doskonałą okazją, by spędzić czas czytając lub oglądając wspólnie bajki, dlatego też świetliczaki zostały zaproszone do świetlicowego kina i obejrzały bajkę: „ Nowa generacja”.

Może Ci się również spodoba