VI Zawody Tańca Sportowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie

W sobotę 8 czerwca odbyły się po raz szósty Zawody Tańca Sportowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5  im. Polskich Olimpijczyków. Współorganizatorami turnieju tradycyjnie już byli:

  • Rada Dzielnicy V – Krowodrza
  • Klub Sportowy TK,
  • oraz Małopolski Związek Tańca                   

Zawody połączone były z akcją charytatywną na rzecz Fundacji AVALON (nr KRS 0000270809) zrealizowanej dzięki pomocy Seniorów-wolontariuszy grupy Gosza Klubu Sportowego TK. W turnieju wystartowało łącznie ponad 200 zawodników i zawodniczek z 13 klubów z całej Polski (Anadance Łódź, Estyma Częstochowa, K- Studio Krosno, MCT Wieliczka, CKiS Skawina, Akademia Tańca Nowy Targ, Elita Kraków, Pasja Kraków, Professional Dance Głogoczów, M -Team Kraków, Styl Kraków, Klub Sportowy TK Kraków).

Rozegrane zostały następujące konkurencje:

  • TANIEC NOWOCZESNY
  • STREET DANCE – formacje, mini formacje, duety, soliści

Klasy: debiut, początkująca, średniozaawansowana.

Grupy wiekowe: do 7 lat, do 9 lat, do 11 lat, 12-15 lat,

  • TANIEC TOWARZYSKI

Klasy: sport przygotowawczy/ grupy wstępne H, G, F/  pary, solistki

Grupy wiekowe: do 7 lat, do 9 lat, do 11 lat, 12-15 lat

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawiciela Rady Dzielnicy V Krowodrza
w osobie Zastępcy Przewodniczącego p. Edwarda Tarczałowicza oraz Wiceprezesa Federacji Tańca Sportowego w Polsce p. Tadeusza Krupińskiego.

Nie brakowało oczywiście emocji: uśmiechu, łez, radości, czy smutku. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wśród uczestników bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie SP nr 5 trenujący na co dzień pod okiem p. Ewy Twardowskiej (Klub TK). Poniżej wyniki naszych podopiecznych:

TANIEC  TOWARZYSKI:

  • do 7H :
    I miejsce – Oliwa Balon – Amy Lipska
    I miejsce – Weronika Janus – Zofia Kolber
  • 8-9H:  
    I miejsce – Amelia Słodka – Maja Kowalska
  • 8-9 G:
    II miejsce – Maria Zielińska
  • pary 10-11 G:
    III miejsce – Kamila Dmowska – Anna Rzepecka

TANIEC  NOWOCZESNY:      

  • do 7 lat mini formacja:
    I miejsce – Oliwia Balon, Julian Kondrak, Weronika Janus, Zofia Kolber, Amy Lipska,  Gabriela Banach
  • Do 9 lat solo:
    I miejsce – Maria Zielinska
  • Do 9 lat mini formacja:
    II miejsce – Kamila Dmowska, Anna Rzepecka, Maria Zielińska, Amelia Słodka, Maja Kowalska
  • do 11 lat soliści:
    I miejsce – Kacper Dębski
    II miejsce – Natalia Krzeszowiec
    III miejsce – Karolina Wierdak
  • do 11 lat formacje:
    I miejsce – Kacper Dębski, Oliwia Calik, Nadia Muniak, Natalia Krzeszowiec, Julia Nalichowska, Nikola Sarek, Kornelia Miś, Karolina Wierdak, Daria Scognamiglio, Martyna Wątroba,  Iza Dobrzańska
  • Do 11 lat duety:
    I miejsce – Oliwia Calik – Nadia Muniak
    II miejsce – Kamila Dmowska – Anna Rzepecka
    III miejsce – Daria Scognamiglio – Martyna Wątroba
    IV miejsce – Julia Nalichowska – Nikola Sarek
  • 12-15 lat duety:
    I miejsce – Milena Kuśnierz – Andrea Wolińska
  • 12-15 lat soliści:
    I miejsce – Andrea Wolińska
  • 12-15 lat mini formacje:
    I miejsce – TnT Dance: Zuzanna Golik, Amelia Wcisło, Karolina Grzyb, Kaja Grabowska
  • 12-15 lat formacje:
    I miejsce – TK Dance: Milena Kuśnierz, Andrea Wolińska, Alicja Turoń, Amelia Nowak, Nikola Łowicka,  Maja Mielniczuk, Barbara Kwaśniak, Tymon Trześniewski

LINK DO ZDJĘĆ:
https://photos.app.goo.gl/bL4DsNhEjNpAy7UK6

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejny turniej !!!

Paweł Maślej, Małgorzata Szyda

Może Ci się również spodoba