JUŻ PŁYWAM DZIEŃ DZIECKA

W dniu 08 czerwca 2019 roku na pływalni TS Wisła Kraków odbyły się zawody okręgowe „Już Pływam”. W zawodach startowali zawodnicy z roczników 2010 i młodszych. Łącznie w imprezie uczestniczyło ponad 140 zawodniczek i zawodników z województwa Małopolskiego. Dla najmłodszych zawodników był to ostatni start w roku szkolnym 2018/2019.

Dla każdego uczestnika zawodów był przygotowany pamiątkowy medal, a sekcja pływacka przygotowała dla wszystkich uczestników losowanie 20 nagród niespodzianek.

Szczególne podziękowania kieruje do:

• trenerów sekcji pływackiej TS Wisła Kraków za ogromną pomoc w przygotowaniu technicznym obiektu.
  • zawodniczki Zuzanny Schab za przygotowanie dekoracyjnego plakatu na zawody.
  • Pani Joannie Schab za przygotowanie stoiska promocyjnego klas pływackich Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie.
  • Pani Ewy Michalak za piękne zdjęcia i relację z zawodów na fb TS Wisła Kraków.
  • Rodziców za przygotowanie pysznych słodkości dla obsługi zawodów, sędziów i trenerów.

Reprezentacja sekcji pływackiej TS Wisła Kraków:

Baścik Igor, Bańdo Wojciech, Borys Bartłomiej, Chmielek Adam, Cieniek Kacper, Czernecki Leon, DeVault Daniel, Dunajew Wiktor, Fojtik Allan, Grzybowski Tomasz, Krupski Jan, Rawiński Jan, Richards Michał, Ruda Franciszek, Rynduch Tymoteusz, Targiel Tomasz, Walanus Krzysztof, Witek Jeremiasz, Łach Adam, Andreew Julia, Bogacka Zofia, Hus Nikola, Kościelniak Hanna, Leśniowska Małgorzata, Murzyn Olga, Paschek Zuzanna, Podsiadło Róża, Popiołek Barbara, Szutko Nadia, Zębala Katarzyna, Świderski Antonina.

Zawodnicy sekcji pływackiej stanęli na podium 20 razy (3 razy na miejscu I, 7 razy na miejscu II, 10 razy na miejscu III). To było bardzo dobre zakończenie startów dla najmłodszych zawodników sekcji pływackiej TS Wisła Kraków.

Wyniki poszczególnych zawodników (miejsca od I-VI były nagradzane pamiątkowym dyplomem):

• Bańdo Wojciech – I miejsce 25m stylem dowolnym, II miejsce 25m stylem klasycznym
  • Czernecki Leon – III miejsce 25m stylem dowolnym, II miejsce 25m stylem grzbietowym
  • Targiel Tomasz – VI miejsce 25m stylem dowolnym, III miejsce 25m stylem klasycznym
  • Dunajew Wiktor – II miejsce 25m stylem dowolnym, I miejsce 25m stylem klasycznym
  • DeVault Daniel – III miejsce 25m stylem dowolnym, IV miejsce 25m stylem klasycznym
  • Chmielek Adam – V miejsce 25m stylem grzbietowym
  • Krupski Jan – II miejsce 25m stylem grzbietowym, II miejsce 25m stylem klasycznym
  • Ruda Franciszek – III miejsce 25m stylem grzbietowym, III miejsce 25m stylem klasycznym
  • Cieniek Kacper – IV miejsce 25m stylem klasycznym
  • Grzybowski Tomasz – V miejsce 25m stylem klasycznym
  • Borys Bartłomiej – VI miejsce 25m stylem motylkowym
  • Hus Nikola – III miejsce 25m stylem dowolnym, III miejsce 25m stylem grzbietowym
  • Popiołek Barbara – IV miejsce 25m stylem dowolnym, II miejsce 25m stylem klasycznym
  • Świderski Antonina – I miejsce 25m stylem grzbietowym,
  • Murzyn Olga – IV miejsce 25m stylem grzbietowym
  • Leśniowska Małgorzata – IV miejsce 25m stylem grzbietowym, III miejsce 25m stylem klasycznym
  • Andreew Julia – V miejsce 25m stylem klasycznym

Wyniki sztafet (miejsca od I-III były wynagradzane pucharami i dyplomami dla wszystkich zawodników sztafet)

Sztafeta 9 lat:

• III miejsce 4*25m stylem dowolnym w składzie: Czernecki Leon, Targiel Tomasz, Baścik Igor, Bańdo Wojciech

Sztafeta 8 lat i młodsi:

• II miejsce 4*25m stylem dowolnym w składzie: Popiołek Barbara, Krupski Jan, Leśniowska Małgorzata, Ruda Franciszek
  • III miejsce 4*25m stylem dowolnym w składzie: Paschek Zuzanna, Hus Nikola, Andreew Julia, Zębala Katarzyna

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w zawodach. Cieszy fakt, że codzienna praca treningowa przynosi duże efekty. Galeria zdjęć została wykonana przez trenerkę Paulinę Kujawę. Zezwalam na kopiowanie zdjęć w celach pamiątkowych.

Link do zdjęć:

Zachęcam do analizy wyników pod wskazanym linkiem:

Paulina Kujawa