Andrzejkowe szaleństwo w naszej szkole

Andrzejkowe szaleństwo w naszej szkole
W czwartek, 30 listopada, dzieci i młodzież naszej szkoły świętowały andrzejki. Dzień upłynął pod znakiem wróżb, muzyki, tańców i zdrowych przekąsek.

Całej imprezie patronował Samorząd Uczniowski SP i Gim ( pod czujnym okiem swoich opiekunek) oraz listopadowy gospodarz szkoły – klasa 2a Gim i 5a SP, która przygotowała pyszne ciasteczka z wróżbą.

W przerwach pomiędzy lekcjami, na andrzejkowo przystrojonym holu II p, można było zaspokoić witaminowy głód. Na stołach uczniowie znaleźć mogli kosze pełne owoców i warzyw, owocowe i warzywne sałatki oraz wypieki….. również warzywno-owocowe – wszystko przygotowane przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Dobrze jem w domu i w szkole” pod czujnym okiem pani Anny Ślażyńskiej.

Ciekawi swojej przyszłości uczniowie mogli powróżyć sobie z kubeczków a chcący znać imię przyszłego męża z wielkiego czerwonego serca…., chętnych do poznania przyszłości nie brakowało.
Na przerwach były też tańce – jak na andrzejkową zabawę przystało. Nie mogło zabraknąć słynnej belgijki – uczniowie gimnazjum z uśmiechem na ustach uczyli młodsze koleżanki i kolegów kroków tego popularnego w naszej szkole tańca. Oby tradycja skocznej belgijki pozostała z nami na dłużej i nie zakończyła się wraz z odejściem ostatnich klas gimnazjum.

Dzień minął szybko a muzyka płynąca z głośników umilała uczniom każdą upływającą lekcję.

A. Witalis-Pomykała


Może Ci się również spodoba