ANDRZEJKI

Jak co roku w naszej świetlicy odbyła się impreza andrzejkowa. Wychowawczynie zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy i wróżenia. Zaczęliśmy od najbardziej znanej wróżby, czyli przekładania butów przez próg. Było dużo śmiechu i radości. Następnie wybieraliśmy tajemnicze znaki, odgadywaliśmy mowę kwiatów i kolorów. Potem Panie Wróżki zapraszały dzieci indywidualnie do siebie, aby „poznały” swoją przyszłość: zawód, imię męża lub żony, miejsce, gdzie poznają swoją sympatię, gdzie będą mieszkać i czy będą bogaci. Radości nie było końca, a o udanej zabawie świadczy fakt, że kolejki do wróżek trwały i trwały…wszyscy chcieli sprawdzić swoje szczęście parę razy! Ogólną radość wzmocnił fakt pojawienia się kosza z cukierkami. Ten zastrzyk energii bardzo się przydał, bo chwilkę później zaczęły się wspólne tańce i dzieci nauczyły się nawet specjalnego układu zumby.

 

Może Ci się również spodoba