ŚWIĘTO SZKOŁY

TEGO DNIA KRÓLOWAŁA LEKKOATLETYKA!

Zanim rozegrały się olimpijskie zawody…


16 października 2017 roku. W szkole od rana panuje niecodzienna atmosfera – gromadzą się ubrani w stroje galowe uczniowie, wśród nich krążą przejęci nauczyciele, przybywają zaproszeni goście. Wkrótce zacznie się obchodzone już tradycyjnie od kilku lat ŚWIĘTO SZKOŁY!

Inauguracja odbyła się w sali gimnastycznej – najpierw zabrzmiał donośnie nasz hymn narodowy i oddaliśmy cześć sztandarowi szkoły, na którym widnieją słowa H. Didona – „Szybciej, wyżej, mocniej”. Stały się one hasłem tegorocznego Święta Szkoły, a jako promowaną dyscyplinę przyjęto lekkoatletykę – królową sportu.

Na początku dyrektor P. Maślej powitał i zaprezentował przybyłych gości: przedstawicieli Rady Dzielnicy V oraz instytucji współpracujących ze szkołą, wybitnych sportowców, olimpijczyków i medalistów w lekkiej atletyce, trenerów, dziennikarzy, a także Przyjaciół Szkoły.

Ten właśnie zaszczytny tytuł PRZYJACIELA SZKOŁY otrzymał w tym roku wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy V, pan Edward Tarczałowicz. Laudację na jego cześć wygłosiła pani Magdalena Mazur, dyrektor SP z Oddz. Integracyjnymi nr 12, a medal i
dyplom wręczył dyr. P.Maślej.

Uroczyście wyróżniono także uczennicę kl.3b naszego gimnazjum, Aleksandrę Wierzbowską, osiągającą bardzo dobre wyniki w nauce i trenującą tenis ziemny. Ola zdobyła statuetkę,, Sportowiec Roku”.

Następnie zaproszono do obejrzenia prezentacji multimedialnej ukazującej historię lekkoatletyki i sylwetki polskich mistrzów olimpijskich w tej ciekawej dyscyplinie.

Później zabierali głos znakomici goście; szczególnie interesująco przemawiał GOŚĆ HONOROWY, lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym, olimpijczyk – pan Grzegorz Sudoł, wspominając trudy treningów, porażki i największe zwycięstwa.

Część oficjalną zakończył krótki program artystyczny,,Nie ma sportu bez piękna”, prezentujący poezję Kazimierza Wierzyńskiego – laureata złotego medaluw Olimpijskim Konkursie Sztuki i Literatury na Igrzyskach Olimpijskich w Amsterdamie w 1928 r.

SZKOLNE IGRZYSKA zacząć czas!

Nadeszła pora na rywalizację w zakresie wiedzy przedmiotowej, inteligencji i sprawności sportowej – uczniowie kl. IV – VI uczestniczyli w konkursie OLMPIJSKI MISZMASZ.

Nasze maluchy, dzieci z klas I – III brały udział w testach wiedzy o dyscyplinach sportowych, igrzyskach olimpijskich i zdrowym stylu życia, konkursie plastycznym o tematyce sportowej, grach i zabawach sprawnościowych, w których nagrodą był Puchar Dyrektora Szkoły.

Dla uczniów klas siódmych i gimnazjalistów zorganizowano BIEG SZTAFETOWY z okazji Święta Szkoły 2017. Odbywał się na szkolnym boisku, a zawody poprzedziła niezwykła rozgrzewka poprowadzona przez wspaniałe lekkoatletki – p.Monikę Nowak, medalistkę MP i ME, specjalizującą się w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą oraz p. Dominikę Tomczak – medalistkę MP w pchnięciu kulą. Nagrodę dla zwycięzców biegu stanowił Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły.

Dyplomy i puchary dla najlepszych drużyn wręczał uroczyście dyr. P. Maślej – nie każdy mógł zostać zwycięzcą, lecz w sporcie najważniejsza jest szlachetna rywalizacja i niezapomniane, pełne emocji przeżycia.

Grażyna Krucińska

Może Ci się również spodoba